REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Na Dolnym Śląsku powstanie kolejny duży kompleks w systemie condo [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie kolejny duży kompleks w systemie condo [WIZUALIZACJE]
W województwie dolnośląskim planowana jest realizacja kolejnego dużego kompleksu w systemie condo. Po budowie dwóch kompleksach Saltic Resort & Spa otwartych nad morzem w Łebie i Grzybowie koło Kołobrzegu, planowana jest realizacja pierwszego pierwszy w górach – Saltic Resort & Spa Zieleniec w Dusznikach-Zdroju z 240 pokojami w ośmiu budynkach.
Za dwa miliardy złotych powstanie wielkie data center na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Za dwa miliardy złotych powstanie wielkie data center na Dolnym Śląsku
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna na Dolnym Śląsku. W strategicznej, przyszłościowej branży. W Wałbrzychu za dwa miliardy złotych powstanie Wałbrzyskie Centrum Danych. Docelowo będzie miało moc 46MW. Inwestorem będzie firma 1911 Data Centres. Na rynku europejskim, w dziedzinie infrastruktury cyfrowej, działa od 30 lat. Na koncie ma współpracę z różnymi dziedzinami przemysłu, a także z rządami europejskich państw.
PSE zakończyły budowę nowej, strategicznej linii 400 kV na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
PSE zakończyły budowę nowej, strategicznej linii 400 kV na Dolnym Śląsku
Polskie Sieci Elektroenergetyczne zakończyły budowę linii 400 kV relacji Mikułowa – Świebodzice. Nowa linia pomyślnie przeszła próby napięciowe i obciążeniowe. To kluczowy moment w realizacji jednej z najważniejszych inwestycji przesyłowych na Dolnym Śląsku. Znacząco wzmocni bezpieczeństwo energetyczne całego południowo-zachodniego obszaru Polski.
Wastes Service Group otworzył ultranowoczesny zakład recyklingu baterii na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Wastes Service Group otworzył ultranowoczesny zakład recyklingu baterii na Dolnym Śląsku
Kolejna duża inwestycja i nowe miejsca pracy na Dolnym Śląsku. W miejscowości Wszemirów (gmina Prusice, powiat trzebnicki) polska firma Wastes Service Group otworzyła nowoczesny zakład recyklingu baterii litowo-jonowych (Li-ion) oraz e-odpadów (ZSEiE). Nowy obiekt „Battery & E-Scrap Recycling Park” to jeden z najnowocześniejszych zakładów recyklingu w regionie (CEE – Europa Środkowo-Wschodnia)
Wielki sukces i renesans kolei na Dolnym Śląsku trwa w najlepsze!artykuł
Pokaż artykuł
Wielki sukces i renesans kolei na Dolnym Śląsku trwa w najlepsze!
Dolny Śląsk z przywracania i rewitalizowania linii kolejowych uczynił jeden ze swoich znaków rozpoznawczych, a potwierdzeniem jest wielki powrót po 25 latach połączenia do Karpacza. Najnowsze dane znów pokazują sens działań samorządu województwa: mimo zakończonych wakacji do Karpacza nadal jeżdżą tysiące pasażerów. Łącznie z linii skorzystało już ponad 140 tys. osób!
Rozpoczyna prace Zespół ds. analizy przebiegu autostrady A4 na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna prace Zespół ds. analizy przebiegu autostrady A4 na Dolnym Śląsku
Dyrektor wrocławskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) powołał w Oddziale wewnętrzny Zespół ds. analizy przebiegu autostrady A4 w powiązaniu komunikacyjnym z innymi drogami regionu.
W Zieleńcu na Dolnym Śląsku powstanie Campo Resort Aparté [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Zieleńcu na Dolnym Śląsku powstanie Campo Resort Aparté [FILM+WIZUALIZACJE]
W Zieleńcu, popularnym, jednym z największych w Polsce górskim resorcie na Dolnym Śląsku (część Dusznik-Zdroj), położonym w Górach Orlickich, na wysokości 800–960 m n.p.m., powstanie nowa inwestycja apartamentowa. Za nowym projektem stoi firma Ostoya Capital S.A.
Brytyjski koncern John Cotton Europe z kolejną inwestycją na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Brytyjski koncern John Cotton Europe z kolejną inwestycją na Dolnym Śląsku
Kolejna zagraniczna inwestycja na Dolnym Śląsku, w południowo-zachodniej części Polski. Tym razem kapitału z Wielkiej Brytanii. W Szczawnie-Zdroju pod Wałbrzychem powstanie John Cotton Logistics – nowa inwestycja działającego na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" koncernu John Cotton Europe.
KGHM: Na Dolnym Śląsku ruszyła budowa najgłębszego szybu górniczego w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
KGHM: Na Dolnym Śląsku ruszyła budowa najgłębszego szybu górniczego w Polsce
Kolejna nowa, gigantyczna inwestycja KGHM na Dolnym Śląsku. Ruszyła budowa najgłębszego szybu górniczego w Polsce. Kluczowe dla Spółki i regionu inwestycje nabierają tempa. Wiercenia geologiczno-hydrogeologiczne dla projektu Retków to pierwszy etapu budowy najgłębszego szybu górniczego w Polsce. Jego planowana głębokość to ok. 1360 m.
Mercedes-Benz Vans rozpoczyna budowę wielkiej fabryki samochodów na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Mercedes-Benz Vans rozpoczyna budowę wielkiej fabryki samochodów na Dolnym Śląsku
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna na Dolnym Śląsku. Mercedes-Benz Vans rozwija swoją sieć produkcyjną i wyznacza kolejny kamień milowy wraz z wbiciem w środę 4 grudnia łopaty i rozpoczęciem budowy nowej fabryki lekkich samochodów dostawczych w Jaworze.
Kolejna wielka inwestycja Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku. Powstanie park przemysłowyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku. Powstanie park przemysłowy
Kolejna wielka inwestycja zagraniczna na Dolnym Śląsku. Po raz kolejny zainwestuje niemiecki, globalny gigant motoryzacyjny, koncern Mercedes-Benz. Firma bardzo mocno stawia na Polskę i planuje realizację kolejnej inwestycji w południowo-zachodniej Polsce, w Jaworze i okolicy.
KGHM planuje budowę dużego zbiornika retencyjnego wód kopalnianych na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
KGHM planuje budowę dużego zbiornika retencyjnego wód kopalnianych na Dolnym Śląsku
• Polska Miedź jest największą Spółką Zagłębia Miedziowego już od 65 lat
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie jeden z największych magazynów energii w Polsce
Green Capital podpisał kontrakt na budowę wielkoskalowego magazynu energii elektrycznej (BESS) o mocy 80 MW i pojemności 320 MWh w Lwówku Śląskim na Dolnym Śląsku. Generalnym wykonawcą jest Electrum, polska firma specjalizująca się w realizacji i długoterminowym utrzymaniu projektów w sektorze zielonej transformacji. Uruchomienie instalacji planowane jest na trzeci kwartał 2027 roku.
Rozwój kolei na Dolnym Śląsku. Dwa nowe punkty w sieci kolejowejartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój kolei na Dolnym Śląsku. Dwa nowe punkty w sieci kolejowej
Od najbliższej niedzieli, 14 czerwca, zacznie obowiązywać letnia korekta rozkładu jazdy. Na schematach linii kolejowych Dolnego Śląska pojawią się także dwa nowe przystanki: Bielawa Jezioro i Bielawa Góry Sowie!
[Wrocław] Nabywcę dawnego szpitala przy Wiśniowej mamy poznać w lutymartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nabywcę dawnego szpitala przy Wiśniowej mamy poznać w lutym
Urząd Marszałkowski już trzeci raz próbuje sprzedać opuszczoną placówkę przy alei Wiśniowej, w które...
[Niepruszewo] Goodman Poznań Logistics Centreinwestycja
Pokaż inwestycję
[Niepruszewo] Goodman Poznań Logistics Centre
Niepruszewo, Przeźmierowo
[Pruszcz Gdański] SEGRO Logistics Park Gdańskinwestycja
Pokaż inwestycję
[Pruszcz Gdański] SEGRO Logistics Park Gdańsk
Co słychać na rynku powierzchni przemysłowo-logistycznej w Polsce?  [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na rynku powierzchni przemysłowo-logistycznej w Polsce? [RAPORT]
Analitycy BNP Paribas Real Estate Poland w cyklicznym raporcie „At a Glance – Rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych w Polsce, I kwartał 2024 roku” wskazali, że w budowie znajduje się obecnie 2,32 mln m kw. powierzchni przemysłowo-logistycznej, co plasuje Polskę w czołówce rynków europejskich.
Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorumartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
[dolnośląskie] Kolory górą! Akcja ColorLove Przedszkole zawitała na Dolny Śląsk!artykuł
Pokaż artykuł
[dolnośląskie] Kolory górą! Akcja ColorLove Przedszkole zawitała na Dolny Śląsk!
"Kolorowe kredki w pudełeczku noszę… namalują wszystko to, co chcę" – już wkrótce dla jednej z placó...
REKLAMA